Skip links

Podologická analýza

ODHALÍME ZLÉ DRŽANIE TELA

Metóda, ktorá sa zameriava na rozpoloženie váhy na chodidlá

Chodidlá tvoria dôležitú platformu pre celé naše telo a jeho efektívne fungovanie v rámci všetkých pohybových aktivít. Z tohto pohľadu môžu byť zodpovedné za mnoho ťažkostí, prípadne priamo vplývajú na náš fyzický výkon alebo zdravotný stav v bežnom živote. Odpovede na túto problematiku poskytuje diagnostika pod názvom podologická analýza.

REZERVUJTE SI MERANIE

Základné informácie

Meranie prebehne za cca 30 minút. Meria sa naboso a v obuvi, ktorú najčastejšie používate.

Výsledky dodáme okamžite spolu s interpretáciou výsledkov a ďalšími odporúčaniami.

Meranie je vhodné pre bežných ľudí, hobby aj profi športovcov všetkých vekových kategórií.

Meranie je dostupné v každom centre siete Ultimuv.

Ako prebieha Podologická analýza?

Meranie trvá približne 10 sekúnd. Na meraciu platňu sa postavíte v prirodzenom postavení (v nevynútenej polohe). Na základe výsledkov vyhodnocujeme rozloženie tlakov medzi pravou a ľavou nohou a tlaky na prednú a zadnú časť chodidla. Podľa rozloženia tlakov vieme zistiť, ako sú preťažované jednotlivé časti pohybového aparátu.

Rovnako ako pri statickej analýze, vaše telo je snímané v prirodzenej polohe na podologickej platni v stoji, v priemere od 10 do 50 sekúnd podľa typu zvoleného protokolu. V podobe krivky sa zaznamená priebeh dráhy priemetu ťažiska tela počas vyšetrenia, pričom sa analyzuje jej dĺžka, výkyvy a celkový tvar. Tým zisťujeme stabilitu, statiku a dynamiku.

Na začiatku merania najprv stabilizujeme techniku (rozchodenie, rozbehanie) a hľadáme optimálnu rýchlosť pre snímaného človeka. Chôdza je definovaná od 4-8 km/h. Rýchlosť behu sa stanoví samostatne (podľa vašich preferencií a tempa v ktorom ste zvyknutí behať). Následne zisťujeme fázy kroku, dĺžku a šírku kroku a polkroku pravej a ľavej nohy, dobu kontaktu chodidla s podložkou, priemerný tlak, zaťaženie prednej a zadnej časti nohy, laterárne (vonkajšie) a mediálne zaťaženie a priebeh priemetu ťažiska pri opornej fáze kroku.

Čo zisťujeme podologickou analýzou?

Podologickou analýzou zisťujeme funkčnosť chodidla, fázy kroku, rozloženia tlakov na chodidlách, umiestnenie priemetu ťažiska tela, ale aj preťažované časti pohybového aparátu. Meranie sa vykonáva na bežeckom páse, ktorého súčasťou je baropodometrická platňa. Platňa sníma tlaky, ktoré vyvíja daný človek staticky alebo dynamicky na podložku. Na základe týchto tlakov analyzujeme biomechaniku pohybu (chôdze alebo behu), statiku a dynamiku.

Chcete sa o svojom tele dozvedieť ešte viac? Využite zvýhodnené balíky diagnostiky BASIC a ADVANCED, ktorých súčasťou je aj podologická analýza.
VIAC O BALÍČKOCH

Príklady výsledkov

Ďalšie možnosti diagnostiky

Máte otázku k našim službám?

Nenašli ste odpovede na svoje otázky ohľadom našich služieb? Pozrite si naše často kladené otázky, kontaktujte nás na pobočkách alebo nám napíšte na sociálnych sieťach. Ak máte s nami skúsenosť, budeme radi za vašu recenziu na našej Facebookovej stránke.

Napíšte nám recenziu