Skip links

Podcast: Najčastejšie zranenia, prevencia a diagnostika pri behu

Rozhovor s dlhoročným bežcom a fyzioterapeutom s 27-ročnou praxou o správnej technike behu, najčastejších zraneniach, diagnostike a prevencii.

Pripravili sme pre vás ďalší podcast formou rozhovoru s odborníkom. Chcete vedieť ako behať efektívnejšie a vyhnúť sa zraneniam či preťaženiam? Ako by ste mali dýchať a čo je dôležité pri správnej technike? Vypočujte si rozhovor s fyzioterapeutom Bohuslavom Antolíkom, ktorý pôsobí v košickom centre Ultimuv®. Venovať sa budeme aj tomu, aké kompenzačné cvičenia a strečing by ste mali kombinovať s behom a čo robiť v prípade zdravotných problémov.

V dnešnom podcaste budete počuť:

❱ najčastejšie zranenia,
❱ bolesti a preťaženia u bežcov
❱ bežecké stereotypy a správna technika behu,
❱ dýchanie pri behu, pichanie v boku,
❱ trénovanosť a kondícia,
❱ kompenzačné cvičenia a strečing,
❱ prevencia a diagnostické metódy.


Hľadáte pomoc a chcete zlepšiť svoju techniku behu?

Ak hľadáte sprievodcu vo svete behu, zapojte sa do nášho 3-mesačného bežeckého programu. Unikátna kombinácia modernej diagnostiky a funkčných tréningov vás pripraví na vysnívané bežecké výkony. Či už chcete behávať efektívnejšie v rámci voľného času, zbaviť sa bolesti alebo sa chystáte na maratón – všetko prispôsobíme vašim cieľom. Garantom bežeckého programu je najlepší slovenský spartan a bežec na lyžiach Peter Žiška. Užite si beh naplno spolu s nami!

Foto: freepik.com

Leave a comment