Skip links

O projekte Ultimuv

O koncepte BORN TO MUV
2017
ROK ZALOŽENIA
3
POČET POBOČIEK NA SLOVENSKU
38
POSKYTOVANÝCH SLUŽIEB
970
KLIENTOV

Ešte predtým, ako začnete pracovať na svojich cieľoch, vám ponúkame možnosť bezplatnej konzultácie s fyzioterapeutom. Na základe vašich očakávaní a podľa vášho zdravotného stavu vám pomôže zvoliť vhodný postup, aby bol čo najefektívnejší.

Aby sme vám vedeli čo najlepšie pomôcť s dosiahnutím vášho cieľa, je dobré vedieť, v akej ste kondícii. Pomocou modernej diagnostiky zistíme problémové miesta, dysbalancie a preťažované časti pohybového aparátu. Pozrieme sa aj na zloženie tela, pomer svalov, tuku, minerálov, skrátené a oslabené svaly.

Ak v rámci diagnostiky odhalíme dysbalancie alebo problémy spojené s vaším pohybovým aparátom, absolvujete individuálne sedenia s fyzioterapeutom, ktorý sa zameria na vaše problémy. To môže prebiehať prostredníctvom manuálnych a mäkkých techník, správne zvolenými cvikmi, kinesiotapingom alebo terapeutickou masážou.

Po individuálnych terapiách s fyzioterapeutom ste pripravení zapojiť sa do skupinových cvičení. Môžete si vybrať kompenzačno-rehabilitačný tréning Born To MUV, kondičný ULTImax, cvičenie pre aktívnych seniorov SeniorMUV alebo detský program ULTIkids. Ak neradi cvičíte v skupinke, môžete pokračovať individuálnymi tréningami s fyzioterapeutom alebo profesionálnym trénerom.

Namiesto skupinových tréningov si môžete vybrať z našej ponuky dlhodobých programov, ktoré sú prispôsobené presne vašim cieľom. Pre začínajúcich ale aj profesionálnych bežcov máme pripravený 3-mesačný bežecký program. Pre tých, ktorí chcú zapracovať na svojej postave, sme pripravili redukčný program. V našej ponuke však nájdete aj výživový program a široku škálu online služieb na mieru.

Po skončení vášho programu a potom, čo dosiahnete svoj cieľ, môžete spokojne vaše návštevy u nás ukončiť. Radi vás naučíme, ako si preniesť zdravý a správny pohyb do každého okamihu vášho života, nielen vtedy, keď cvičíte. Ak s nami ostanete v pohybe aj naďalej a rozhodnete sa pokračovať v preventívnom cvičení, s radosťou vás privítame v našej Ultimuv rodine.

Ultimuv cyklus starostlivosti

V Ultimuve poskytujeme komplexnú starostlivosť o váš pohybový aparát – od prvej návštevy až po moment, kedy od nás budete spokojní odchádzať. Tento cyklus reprezentuje kompletnú starostlivosť, ktorú vám dokážeme v prípade potreby poskytnúť.

Každý uvedený krok predstavuje krok k lepšiemu ja – k lepšiemu pocitu z pohybu, ktorý budete môcť vykonávať bez bolesti alebo iných komplikácií.

Náš tím

Metodicko – vedecký tím Ultimuv (MEVE) sa zameriava na tvorbu a inováciu metodických postupov, ktoré aktívne aplikujeme v rámci našich služieb. Spracúva a analyzuje najnovšie poznatky zo sveta fyzioterapie a ďalších odborov, ktoré majú pre našich klientov prínos a neustále zdokonaľujeme náš odborný prístup.  Spolupracujeme s odborníkmi na európskej aj medzinárodnej úrovni s bohatými skúsenosťami, ktorí sa aktívne podieľajú na praktických výskumoch.

TOMÁŠ RUSŇÁK, SB, INHC

Vedúci Metodicko – vedeckého tímu, Co-Creator & Curriculum Director

Tomáš študoval odbor Integratívnej výživy ako Health Coach v USA. Aktuálne študuje Štrukturálnu integráciu v Anatomy Trains. Je členom aliancie AMAA (Americká medicínska atletická asociácia), Footwear Biomechanics Group a taktiež IsB – medzinárodnej spoločnosti zameranej na biomechaniku.

Mgr. DANIEL GARGULA

Hlavný fyzioterapeut a člen Metodicko – vedeckého tímu

Daniel sa v rámci Metodicko – vedeckého tímu zaoberá zberom nových poznatkov na rôznych medzinárodných konferenciách o čom svedčia aj jeho certifikáty a znalosti z nasledujúcich kurzov a prednášok – McKenzie A, B, Kinesiotaping, 3D Maps a Anatomy Trains Structure and Function. V tíme vypomáha pri konzultovaní tém spojených s fyzioterapiou.

Mgr. MARTIN JESENSKÝ, PhD.

Člen Metodicko-vedeckého tímu

Martin absolvoval doktorandské štúdium v odbore športová edukológia na Prešovskej univerzite. V rámci tímu sa venuje trénerskej stránke a usmerneniam v tomto smere. Rovnako sa zaoberá aj diagnostikou pre bežnú populáciu a športovcov.

TOMÁŠ RUSŇÁK, SB, INHC

Health Coach, Neurofyzioterapeut

Tomáš študoval odbor Integratívnej výživy ako Health Coach v USA. Ako terapeut sa venuje Štrukturálnej práci s telom podľa metodiky Anatomy Trains. Vyše 20 rokov aktívne športuje, v minulosti trénoval biatlon, dnes sa venuje orientačnému behu. Zaujíma sa o problematiku barefootu, nízkosacharidovú výživu, prirodený pohyb. Preferuje celostný, no individuálny prístup ku každému človeku.

Mgr. DANIEL GARGULA

Hlavný fyzioterapeut

Zodpovedný, odborný, priateľský – to je náš hlavný fyzioterapeut Daniel. Má vyše 6-ročnú klinickú prax, neustále sa vzdeláva a zúčastňuje sa medzinárodných kongresov (New York, Boston, Rím, Ženeva). A možno by ste nepovedali – dokonca šermuje.

Mgr. KAROL KOSTURÁK

Diagnostik

Karol zastrešuje všetky druhy diagnostík, ktoré ponúkame, zúčastňuje sa rôznych výskumov a pracuje v laboratórnych podmienkach aj v teréne. Venuje sa horolezectvu, jazdí na koni a svoju kreativitu prejavuje pri prerábaní svojej motorky.

Mgr. DUŠAN HUDÁK

Fyzioterapeut

Náš fyzioterapeut Dušan sa v centre špecializuje najmä na klientov s neurologickými poruchami, venuje sa individuálnej terapii a kinesiotapingu. Je vždy pozitívne naladený, rád si zahrá volejbal, beháva a snowboarduje.

Bc. ŽANETA RIŠOVÁ

Fyzioterapeutka

Žanet vyštudovala na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. V centre sa venuje najčastejšie klientom s neurologickými problémami a bolesťami chrbtice. Má absolvovaných viacero kurzov (Taping 1, HSS – APPP, BTM). K športu a pohybu inklinuje od malička –  profesionálne hrala futbal, volejbal a dnes si najradšej zájde na turistiku.

Mgr. ALEX AUGUSTIN

Tréner

Alex sa venuje primárne kondičným a silovým tréningom. Zaujíma sa o zvyšovanie fyzickej zdatnosti a výkonu s ohľadom na zdravotný aspekt. Vyštudoval na fakulte športu na Prešovskej univerzite, neustále sa vzdeláva a každoročne absolvuje niekoľko kurzov (Škola drepu, Foam Rolling, Špirálna stabilizácia chrbtice, Škoda vzpierania a ďalšie).

PhDr. DENISA ŠIMKO

Fyzioterapeutka

Deni vyštudovala fyzioterapiu na Prešovskej univerzite. Má za sebou 15-ročnú klinickú prax a 10 rokov sa venovala výučbe budúcich fyzioterapeutov a masérov. Absolvovala viacero kurzov (DNS “A”, SM systém, Vojtova metóda). Venuje sa ochoreniam chrbtice, pohybového aparátu, mäkkým technikám a individuálnej fyzioterapii.

Mgr. BOHUSLAV ANTOLÍK

Fyzioterapeut

Nášho fyzioterapeuta Bohuslava vyhľadávajú športovci aj bežní ľudia zo širokého okolia. Jeho schopnosti a vedomosti získané 27-ročnou praxou v odbore, množstvo certifikátov a pozitívny prístup z neho robia neoceniteľnú súčasť nášho tímu.

Mgr. DUŠAN HUDÁK

Fyzioterapeut

Náš fyzioterapeut Dušan sa v centre špecializuje najmä na klientov s neurologickými poruchami, venuje sa individuálnej terapii a kinesiotapingu. Je vždy pozitívne naladený, rád si zahrá volejbal, beháva a snowboarduje.

Mgr. MARTIN JESENSKÝ, PhD.

Tréner

Martin absolvoval doktorandské štúdium v odbore športová edukológia na Prešovskej univerzite. V rámci tímu sa venuje trénerskej stránke a usmerneniam v tomto smere. Rovnako sa zaoberá aj diagnostikou pre bežnú populáciu a športovcov.

Mgr. ZUZANA LEŠŇANSKÁ

Trénerka

Vždy plná energie a dobrej nálady – taká je naša trénerka Zuzka, ktorá je okrem iného aj majsterkou SR v skoku o žrdi a bývalou majsterkou sveta v scénickom tanci. Vyštudovala na fakulte športu v Prešove so špecializáciou na atletiku a plávanie. Získala Certificate III in fitness (Australia) a certifikát kondičného trénera I. kvalifikačného stupňa.

MIROSLAVA LADIKOVÁ

Koordinátorka pohybového centra, recepčná

Mirka je plná pozitívnej energie, empatická a komunikatívna. 12 rokov sa súťažne venovala biatlonu a momentálne je jej záľubou behanie. V centre ju budete vídať na recepcii, kde vám vždy veľmi rada pomôže a zodpovie všetky vaše otázky.

Mgr. IVAN OBRTANEC

Fyzioterapeut

Ivan získal svoje vedomosti na Univerzite Palackého v Olomouci, na Fakulte Telesnej klultúry a športu – so špecializáciou Rekreológia a vyššie odborné vzdelanie v odbore Fyzioterapia na SZŠ v Banskej Bystrici. V centre sa venuje diagnostike, fyzioterapii, mäkkým technikám, kompenzačným cvičeniam. Voľný čas venuje rodine, ale nájdete ho v zime na svahu alebo na plavárni.

Bc. ROBERTA HUSZTIOVÁ

Fyzioterapeutka

Vždy vysmiata, komunikatívna a pracovitá. Študovala fyzioterapiu na Fakulte zdravotníctva v Banskej Bystrici. Neustále sa vzdeláva, má za sebou kurzy ako Spiral Stabilization a Kinesio taping. V centre sa venuje fyzioterapii, individuálnym cvičeniam, diagnostike, mäkkým technikám a skupinovým cvičeniam. Medzi jej záľuby patrí turistika, joga a pingpong, ktorému sa aktívne venovala 10 rokov.

Mgr. MICHAELA RYCHTOVÁ

Trénerka

Michaela vyštudovala kondičnú trénerku na Fakulte telesnej výchovy a športu v Banskej Bystrici. Je vždy pozitívne naladená a rada cestuje. Má skúsenosti s tréningom detí aj dospelých. Aktívne sa venuje športu, trénuje individuálne a skupinové kondičné tréningy. Využíva rôzne tréningové metódy, ktoré zvyšujú fyzickú silu, kondíciu a redukujú váhu. Rada si zahrá ringet, miluje prírodu a hory.

Spolupracujeme