3-MESAČNÝ BEŽECKÝ PROGRAM ULTIMUV®

Pridané tréning  |  pohybový  |  program  |  beh  |  kondícia  |  diagnostika

Zlepšite svoju bežeckú techniku a výkon v 3-mesačnom bežeckom programe, ktorý je zameraný na široké spektrum bežcov. Tento unikátny program spája fyzioterapiu so systematickými tréningami, ktoré sú konzultované s najlepším slovenským sparťanom Petrom Žiškom.

Kompletný 3-mesačný bežecký program je určený pre všetkých vyznávačov behu, ktorí chcú zlepšiť svoje výkony a zefektívniť svoj beh. Unikátna kombinácia modernej diagnostiky a funkčných tréningov vás pripraví na vysnívané bežecké výkony. Či už chcete behávať efektívnejšie v rámci voľného času, zbaviť sa bolesti pri behu alebo sa chystáte na maratón - všetko prispôsobíme vašim cieľom. Program zahŕna vstupnú diagnostiku a zhodnotenie vášho telesného stavu, osobné konzultácie, tréningový plán a tréningy na centre, ďalšie doplnkové služby. V záverečnom vyšetrení porovnáme vstupné a výstupné merania a zhodnotíme progres.



Pre koho je program určený?
Program je určený pre pokročilých, aj začínajúcich bežcov. Rozdelenie do skupín je založené na vašom aktuálnom fyzickom stave.

V akých prípadoch je vhodné zvoliť tento program?
ak vás niečo pri behu bolí,
ak stagnujete v behu a výkone,
ak máte pochybnosti o svoje bežeckej technike,
ak neviete ako s behom vôbec začať.

Ako prebieha bežecký program?



1. Vstupná diagnostika

Pri prvej návšteve nášho centra si v rámci osobných konzulácii určíte cieľ, ktorý chcete počas nasledujúcich troch mesiacov dosiahnuť: zlepšenie bežeckej techniky, zvýšenie výkonu, príprava na dané športové podujatie a iné. Následne podstúpite vstupnú diagnostiku, ktorá zhodnotí váš zdravotný stav a doterajšiu techniku behu.

❱ Vstupná diagnostika SPORT obsahuje:

✔ Rozšírené podologické vyšetrenie (statické meranie, posturografické meranie, meranie chôdze a behu), ktoré prebieha na baropodometrickej platni. Merané hodnoty: funkčnosť chodidla, fázy kroku, rozloženia tlakov na chodidlách, umiestnenie priemetu ťažiska tela a preťažované časti pohybového aparátu. Analyzujeme biomechaniku pohybu, statiku a dynamiku.
✔ Meranie InBody nám poskytne informácie o zložení vášho tela. Získavajú sa tak podrobné informácie o podiele telesného tuku, svalov, minerálnych látok, telesnej zdatnosti a i.
✔ Svalová analýza - pomocou svalovo-rehabilitačných testov odhalíme skrátené, oslabené svaly a svalové dysbalancie. Zhodnotíme držanie tela, postúru v statike aj dynamike, zisťujeme rozsahy pohybov vo svalovo-fasciálnych zreťazeniach.

2. Harmonogram a zloženie tréningov konzultovaných s Petrom Žiškom
Na základe vyhodnotenia diagnostických meraní a anamnézy klienta vytvoríme spolus cieľmi klienta vhodný pohybový program, ktorý sa počas týždňa realizuje v nasledovnom zložení:

1x skupinový tréning / hodina s fyzioterapeutom, ktorý sa postará o správne držanie tela, postury a správne vykonávanaie jednotlivých cvikov,
1x skupinová hodina s kondičným trénerom, ktorý na základe informácií z diagnostiky a od fyzioterapeuta dozrie na to, aby jednotlivé tréningy boli konzistentné a dosahovali potrebnú efektivitu.
Návrhy na domáci tréning - s nami nebudete leniť ani doma :) , naši tréneri vypracujú návrhy tréningových jednotiek, ktoré môžete trénovať doma.

Unikátna spolupráca trénera priamo s fyzioterapeutom zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela a nezameriava sa tak len na čiastkový progres (napr. len rozvoj kondície). Tento systém z dôvodu vysokej efektivity často využívajú profesionálne športové kluby.

Peter Žiška spolu s našimi trénermi prejde ciele klienta a jeho stav, aby sa dosiahol maximálny efekt jednotlivých tréningov. Tréningové plány tak vznikajú na základe poznatkov našich trénerov v spolupráci s najlepším slovenským sparťanom, čo zaručuje ich vysokú efektivitu.

❱ Ciele tréningového plánu:

✔ Úprava svalovej nerovnováhy (uvoľnenie preťažených štruktúr, posilnenie oslabených svalov),
✔ Nastavenie správnej postúry,
✔ Zlepšenie bežeckej techniky,
✔ Zvyšovanie kondície, posilnenie svalov a zlepšenie pohybovej koordinácie,
✔ Zlepšenie pohybových stereotypov, mobility a stability celého tela,
✔ Odstránenie preťažovania niektorých častí tela počas behu,
✔ Odstránenie prípadnej bolesti,
✔ Náuka strečingu a návrh možností regenerácie.

V rámci osobnej konzultácie je možné dohodnúť sa aj na ďalších cieľoch podľa individuálnych požiadaviek klientov.

❱ Profil Petra Žišku:



Peter Žiška je známy nielen ako najlepší pretekár Spartan na Slovensku, ale aj ako bežec na lyžiach, tréner či učiteľ. Začínal s behom na lyžiach a v tejto discplíne sa stal niekoľkonásobným majstrom Slovenska. Má za sebou mnoho úspechov nielen na Slovensku, ale aj vo svete, o čom hovoria aj jeho výsledky: ME Barcelona (ESP) Spartan Race 2014 - 1. miesto; MS Kilington (USA) Spartan Race 2014 - 13. miesto; ME Tatranská Lomnica (SVK) Spartan Race 2015 - 3. miesto, ME Edinburg (SCO) 2016 - 4. miesto, ME Morzine (FRA) 2018 - 6. miesto ; MS Squaw Valley (USA) Spartan Race 2015 - 25. miesto, 2016 - 7. miesto, 2018 - 5. miesto (tímová súťaž), MS Sparta 2018 Spartan - 5. miesto. Víťaz CEU série v roku 2017 a 2018.

3. Výstupná diagnostika
V priebehu bežeckého programu môžete v rámci celých 3 mesiacov konzultovať s našimi fyzioterapeutmi a trénermi váš progres, zlepšenia a prípadné iné nastavenie tréningového plánu. Po skončení programu vás čaká výstupná diagnostika, ktorá zahŕňa rovnaké vyšetrenia ako pri vstupnej diagnostike. Na základe výsledkov porovnáme vaše výkony, zlepšenia v technike behu a iných parametroch.

Doplnkové služby
Podľa požiadaviek klienta je možnosť využiť ďalšie doplnkové služby nášho centra. V prípade bolestí a vyššej potreby individuálnej starostlivosti môže fyzioterapeut odporučiť individuálnu terapiu, másáž či mäkké techniky, ktoré pomáhajú pri regenerácii organizmu.

Odporúčaný výživový plán
V prípade záujmu môžete s našimi kondičnými trénermi či výživovou poradkyňou konzultovať aj váš jedálniček. Radi vám odporučíme vhodný výživový plán, ktorý podporí priebeh bežeckého programu a váš progres.

Ako sa môžem objednať?

Kompletný 3-mesačný bežecký program stojí 200 EUR, ktoré uhradíte priamo na jednom z našich centier Ultimuv®.

Do bežeckého programu sa môžete zapojiť vo všetkých našich centrách - v Košiciach, Banskej Bystrici a Spišskej Novej Vsi.

Upozornenie: Ak trpíte važnými zdravotnými problémami, obráťte sa na nás, či je vhodné tento program absolvovať.

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? POSUŇTE HO ĎALEJ!