Skip links

3-mesačný Bežecký program

ZLEPŠITE SVOJU BEŽECKÚ TECHNIKU

Unikátna kombinácia diagnostiky a tréningov, ktorá zlepší vaše bežecké výkony

Bežecký program bol špeciálne vyvinutý pre začínajúcich aj pokročilých bežcov v akomkoľvek veku. Zdokonaľte svoju techniku, výkon, napravte zlé pohybové návyky a užívajte si zdravý a efektívny beh. Program pozostáva z diagnostiky na identifikovanie pohybových problémov, systematických tréningov s trénermi a starostlivosťou od našich fyzioterapeutov. Naše tréningové plány navyše vznikajú v spolupráci s Petrom Žiškom, najlepším slovenským sparťanom.

Harmonogram programu
PRIHLÁSTE SA NA BEŽECKÝ PROGRAM

O Bežeckom programe Ultimuv

329

Zhodených kíl

82

Mužov a žien v programe

226

Konzultácií

784

Zostavených receptov

Harmonogram programu

Pri prvej návšteve nášho centra si v rámci osobných konzulácii určíte cieľ, ktorý chcete počas nasledujúcich troch mesiacov dosiahnuť: zlepšenie bežeckej techniky, zvýšenie výkonu, príprava na dané športové podujatie a iné. Následne podstúpite vstupnú diagnostiku ADVANCED, ktorá zhodnotí váš zdravotný stav a doterajšiu techniku behu.

Vstupná diagnostika ADVANCED obsahuje:

Rozšírené podologické vyšetrenie
Meranie InBody
Svalová analýza – pomocou svalovo-rehabilitačných testov odhalíme skrátené, oslabené svaly a svalové dysbalancie. Zhodnotíme držanie tela, postúru v statike aj dynamike, zisťujeme rozsahy pohybov vo svalovo-fasciálnych zreťazeniach.

Peter Žiška si spolu s našimi trénermi prejde vami stanovené ciele, aby sme dosiahli maximálny efekt jednotlivých tréningov. Tréningové plány tak zaručujú

Počas týždňa sa tréning realizuje v nasledovnom zložení:

1x skupinový tréning s fyzioterapeutom, ktorý sa postará o správne držanie tela a správne vykonávanaie jednotlivých cvikov
1x skupinový tréning s kondičným trénerom, ktorý na základe výstupu z diagnostiky a po konzultácii s fyzioterapeutom vedie jednotlivé tréningy s potrebnou efektivitou
Návrhy na domáci tréning, ktorý obsahuje návrhy tréningových jednotiek zostavené našimi trénermi, podľa ktorých budete cvičiť doma.

V priebehu bežeckého programu môžete v rámci celých 3 mesiacov konzultovať s našimi fyzioterapeutmi a trénermi váš progres, zlepšenia a prípadné iné nastavenie tréningového plánu. Po skončení programu vás čaká výstupná diagnostika, ktorá zahŕňa rovnaké vyšetrenia ako pri vstupnej diagnostike. Na základe výsledkov porovnáme vaše výkony, zlepšenia v technike behu a iných parametroch.

Prečo zvoliť  Bežecký program?

Unikátna spolupráca trénera priamo s fyzioterapeutom zabezpečuje komplexný rozvoj celého tela a nezameriava sa tak len na čiastkový progres (napr. len rozvoj kondície). Tento systém z dôvodu vysokej efektivity často využívajú profesionálne športové kluby.

Tréningové plány vznikajú v spolupráci s najlepším slovenským sparťanom, Petrom Žiškom. Patrí k uznávaným bežcom na Slovensku a mimoriadne výsledky ho posunuli na celosvetovú špičku, o čom hovoria aj jeho výsledky: ME Morzine (FRA) 2018 – 6. miesto ; MS Squaw Valley (USA) Spartan Race 2015 – 25. miesto, 2016 – 7. miesto, 2018 – 5. miesto (tímová súťaž), MS Sparta 2018 Spartan – 5. miesto. Víťaz CEU série v roku 2017 a 2018.

Ciele bežeckého programu

Úprava svalovej nerovnováhy (uvoľnenie preťažených štruktúr, posilnenie oslabených svalov),
Nastavenie správnej postúry,
Zvyšovanie kondície, posilnenie svalov a zlepšenie pohybovej koordinácie,
Zlepšenie pohybových stereotypov, mobility a stability celého tela,
Odstránenie preťažovania častí tela počas behu,
Odstránenie prípadnej bolesti,
Úloha strečingu a návrhy možností regenerácie.

V našich centrách môžete využiť ďalšie doplnkové služby podľa potreby. V prípade bolestí a potreby individuálnej starostlivosti odporúčame individuálnu terapiu alebo mäkké techniky.

Mgr. Bohuslav Antolík
Mgr. Bohuslav Antolík
Fyzioterapeut

Ďalšie 3-mesačné programy

Máte otázku k našim službám?

Nenašli ste odpovede na svoje otázky ohľadom našich služieb? Pozrite si naše často kladené otázky, kontaktujte nás na pobočkách alebo nám napíšte na sociálnych sieťach. Ak máte s nami skúsenosť, budeme radi za vašu recenziu na našej Facebookovej stránke.

Napíšte nám recenziu