Skip links

3D bezmarkerová analýza XSENS

ZVIZUALIZUJEME KAŽDÝ POHYB DO 3D

Najvyššia forma neinvazívnej diagnostickej metódy na zhodnotenie a vizualizáciu vášho pohybu

Na rozdiel od 3D markerovej analýzy sa pri tejto metóde pre zdigitálnenie pohybu nezaznamenávajú súradnice na tele pomocou kamier – jednoducho si oblečiete oblek na telo, ktorý má už v sebe zabudované senzory. Pohybová analýza sa tak môže vykonávať aj v exteriéri. Týmto spôsobom dokážeme skúmať biomechaniku vášho pohybu priamo v teréne, v ktorom daný pohyb alebo šport vykonávate. Na meranie používame špičkovú technológiu XSENS.

REZERVUJTE SI MERANIE

Základné informácie

Samotné meranie trvá cca 120 minút, následná konzultácia 60 minút.

Výsledky interpretujeme osobne, minimálne však 1 deň po meraní z dôvodu spracovania dát.

Meranie je vhodné pre športovcov a športové kluby, ktoré potrebujú exaktné dáta o mapovanom pohybe.

Meranie je možné realizovať v interiéri aj exteréri, po dohode kdekoľvek na Slovensku.

Ako prebieha 3D analýza XSENS?

Pred meraním je potrebné zadať rozmery meraného človeka, ktorému následne vyberieme vhodný oblek v rozmedzí veľkostí od S po XXL. Je dôležité, aby ste si rozmysleli, čo chcete meraním dosiahnuť a zistiť. Keďže existuje mnoho možností merania a interpretácie, je potrebné vybrať si jeden úkon, ktorý chcete analyzovať (napr. streľba pri hokeji). Pred samotným meraním vám pošleme dotazník, ktorý vám pomôže pri správnom nastavení merania. Po konzultácii s diagnostickým centrom sa následne vytvoria vhodné protokoly a dohodne sa termín a miesto analýzy. Merania mimo diagnostického centra v Spišskej Novej Vsi sú realizované na základe objednávky.

Online: meranie v režime online prebieha v reálnom čase, pričom snímaný pohyb je automaticky zobrazovaný v programe. Pohyb však môže prebiehať maximálne do vzdialenosti 150 metrov od wifi routera.

Offline: meranie je zaznamenávané do programu, pričom dĺžka záznamu môže byť až 15 hodín.

Kalibrácia (20 minút)
Proces merania (60-90 minút)
Odstrojenie (15 minút)
Konzultácia výsledkov (30-60 minút, najskôr však 1 deň po meraní)

Analýza zahŕňa 3D animácie v reálnom čase, grafy s uhlami v daných segmentoch a video záznam. Výstupom sú kinematické dáta uhlov zvolených segmentov definovaných objednávateľom.

Keď objednávateľ nestanoví inak, za obsah základnej analýzy považujeme:

Uhly v kolennom kĺbe (pravá/ľavá strana)
Uhly v bedrovom kĺbe (pravá/ľavá strana)
Uhly v ramennom kĺbe (pravá/ľavá strana)
Uhly v lakťovom kĺbe (pravá/ľavá strana)

Mimo základnej analýzy sú všetky ostatné dáta podmienené podmienené osobitnou objednávkou a konzultáciou s diagnostikom. Ďalšími kinematickými dátami, ktoré si môžete vybrať, sú napríklad:

Dráhy segmentov
Rýchlosť
Pohyb ťažiska
Zrýchlenia vybraných segmentov tela športovca

Ak nemáte jasnú predstavu o tom, aké veličiny chcete merať, resp. potrebujete poradiť, odporúčame nám napísať a radi vám pomôžeme stanoviť optimálny spôsob merania s naším diagnostickým oddelením.
OZVITE SA NÁM!
trade@ultimuv.com

Pre koho je 3D bezmarkerová analýza určená?

Bezmarkerová pohybová analýza je vhodná pre všetky druhy športov, vrátane športov na vode pri podpísaní hmotnej zodpovednoti za zvolený hardware. Táto najdokonalejšia 3D zobrazovacia technológia nie je ničím ohraničená – dokáže odmerať akýkoľvek pohyb v rôznych priestorových podmienkach. Požiadavkou pre objednávateľa je určenie podmienok a miesta merania, druhu a špecifikácie merania prostredníctvom dotazníka.

Ďalšie možnosti diagnostiky

Máte otázku k našim službám?

Nenašli ste odpovede na svoje otázky ohľadom našich služieb? Pozrite si naše často kladené otázky, kontaktujte nás na pobočkách alebo nám napíšte na sociálnych sieťach. Ak máte s nami skúsenosť, budeme radi za vašu recenziu na našej Facebookovej stránke.

Napíšte nám recenziu